veebi, vastsündinu, nutt, ingvar villido, mindfulnessArmas väikelapse ema, kas oled tähele pannud, et Sinust oleneb väga suurel määral kõikide pereliikmete heaolu. Näiteks, kui oled väsinud ja energiast tühi, siis on justkui ka lapsed halvemas tujus ja nendega on raskem. Samas aga, kui oled puhanud, positiivselt meelestatud ja heas tujus, laabub pereliikmetega ka kõik justkui imeväel.

Tule osale meeleselguse töötoas-vestlusringis, kus me õpime mindfulness’il põhinevaid harjutusi, mis võimaldavad kiire elurütmi kõrvalt ka endale mõne hetke aega leida, et taastada oma sisemine tasakaal ja energiavarud.

Kohale võid koos väikelapsega tulla juba kell 10.00, et end rahulikult valmis sättida. Meeleselguse tunniga alustame orienteeruvalt 10.30 ja lõpetame hiljemalt 11.30. Kuna laste loomuses on liikumine, siis on tund koostatud nii, et kõik saaksid ennast mugavalt ja vabalt tunda, samas aga ka koos õppida ja harjutusi teha.

Esimeses tunnis teeme lihtsa praktilise harjutuse käigus selgeks, et mis on meeleselgus ehk mindfulness ja kuidas see on abiks igapäevases elus, et olla endaga paremas kontaktis ja tasakaalus ning märgata neid ilminguid, mis põhjustavad ebamugavusi. Kui oma igapäevaelus kanname laste eest hoolt ja teeme kõik endast oleneva, et nad end hästi tunneksid, siis meeleselguse tunnis vaatame, et millised on need aspektid, mis tagavad Sinu hea enesetunde ja mis on need, mis vähendavad heaolu. Iga osaleja saab soovi korral koostada kas tunnis või kodus oma heaolu maatriksi, kus on näha, mida oleks vaja samm-sammult oma elus muuta, et olla senisest rohkem rahul ja õnnelik. Viimase osana tunnist käsitleme märkamise olulisust. Sellest teemast tuleb ka kodune harjutus eelolevaks nädalaks, mis pakub rohkelt avastamisrõõmu.

Tunni lisainfo ja registreerumine siin

Loe lisaks: Kuidas tulla toime lapse nutuga

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga